Wiadomości z rynku

niedziela
24 listopada 2024

Wielozadaniowa maszyna JCB

Nowy model minikoparki - 8026
20 września 2013
Firma JCB rozszerzyła gamę minikoparek, wprowadzając na rynek nowy model kompaktowej maszyny - 8026 CTS. Jest to konwencjonalna, 2,7-tonowa koparka z zachodzącym tyłem, która jest odpowiednikiem koparki bez zachodzącego tyłu, model JCB 8025 ZTS.
Jest to konwencjonalna, 2,7-tonowa koparka z zachodzącym tyłem, która jest odpowiednikiem koparki bez zachodzącego tyłu, model JCB 8025 ZTS.
Cechy charakterystyczne nowej maszyny 8026 to m.in. gąsienice o krótkim skoku i układ automatycznej zmiany biegu na niższy oraz wzrost prędkości jazdy o 11%, nowy blok zaworowy ze skokiem cewki dłuższym o 17% dla bardziej precyzyjnego sterowania oraz łatwe do czyszczenia podwozie.
Model 8026 jest nawet bardziej wydajny niż 8025, ze względu na mniejszą moc znamionową 3-cylindrowego silnika Perkinsa (18 kW/24 KM), który gwarantuje o 8% większą wydajność napędzania pompy hydraulicznej o zmiennej wydajności "Nachi".
Koparka 8026 ma niżej umieszczony środek ciężkości i tył zachodzący o 1,22 m wokół nowej, malowanej na czarno przeciwwagi, co jest jednoznaczne z wyjątkowymi parametrami podnoszenia i stabilnością, które razem zapewniają lepszą wydajność, uniwersalność i pewność obsługi.

Wytrzymałe podwozie

Zaprojektowane na nowo podwozie gwarantuje większą stabilność i wytrzymałość. Lepsza stabilność jest uzyskiwana dzięki zastosowaniu niższej o 35 mm wieży obrotowej. Nowa górna rolka zajęła miejsce metalowej osłony ślizgowej, zwiększając tym samym wytrzymałość gąsienic o krótkim skoku, które zostały zastosowane w celu redukcji poziomu hałasu i wibracji oraz poprawienia jakości jazdy.
Konstrukcja otwartej wieży i zakrzywionych wsporników gąsienic sprawiają, że nagromadzony na podwoziu materiał łatwiej odpada i trudniej się akumuluje na ramach gąsienic. Sprawia to, że czynności w ramach czyszczenia i konserwacji modelu 8026 są dużo prostsze.

Wysoka wydajność

Silnik wyposażony w układ automatycznej zmiany biegu na niższy poprawia prędkość przejazdową w terenie roboczym o 11% - wzrost do 5 km/h - i według producenta sprawia, że w połączeniu z siłą pociągową na poziomie 25 kN (wyższą o 12% względem konkurencji) jest on dużo wydajniejszy niż główny rynkowy rywal modelu 8026.
Specjalny wysięgnik i dłuższe ramię lemiesza oznaczają, że przy maksymalnej głębokości kopania, sięgającej niemal 2,8 m, wydajność kopania, ładowania i sortowania jest dużo wyższa. Siły skrawające są lepiej zbalansowane dla zapewnienia większej wydajności, a ramię lemiesza o dłuższym skoku oraz ulepszona geometria krawędzi łyżki umożliwiają opróżnianie łyżki tuż przed lemieszem spycharki.
Obrót łyżki w nowej maszynie według producenta także jest najlepszy w klasie. Jego charakterystyka pozwala maksymalnie ograniczyć spadanie materiału w czasie załadunku. Jednocześnie kontrola jest poprawiona, dzięki nowemu hydraulicznemu blokowi zaworowemu, który dostarcza o 17% dłuższy skok cewki.

Wszechstronna maszyna

Pomocnicze układy elektrycznego proporcjonalnego sterowania czynią tę maszynę jeszcze bardziej uniwersalną w przypadku zastosowania dodatkowych narzędzi z szerokiego wachlarza osprzętu JCB. W modelu 8026 nowy obwód do obsługi narzędzi może zasilać całą gamę narzędzi hydraulicznych, w tym młotów, wiertnic, pomp i przecinarek. Pozwala to ograniczyć ilość sprzętu, np. kompresorów, który operator musi mieć w terenie roboczym.
Układ zmiany łyżki na osprzęt chwytający, podobny do tego, który jest dostępny w modelach koparek JCB 4,5 t oraz 8.0 t, umożliwia operatorowi przełączenie przepływu oleju z ramienia wysięgnika, poprzez zawór kulowy, do połączeń szybkozłącza. Oznacza to, że główna linia pomocnicza może służyć do obsługi obwodu osprzętu do chwytania, a linia otwierania/zamykania łyżki do obsługi ruchu obrotowego. Jest to pomocna funkcja, wpływająca na wszechstronność modelu 8026.
Klikając [ Zapisz ] zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W każdej chwili możesz się wypisać klikając na link Wypisz znajdujący się na końcu każdej z otrzymanych wiadomości.